Judyta Szyjewicz

Moje doświadczenie kynologiczne…

psy są obecne w moim życiu odkąd pamiętam, a nawet dłużej;). Kiedy miałam parę miesięcy, pilnowały mnie w wózku na spacerach pinczery moich dziadków. Kiedy skończyłam 4 lata, pojawił się w naszym domu piękny szpic wilczy, który był moim i mojego brata kompanem zabaw, a także najwierniejszym słuchaczem i stróżem.

Niestety jak większość raz pierwotnych nie był to łatwy w „obsłudze” pies; w latach 90 trudno było znaleźć szkoleniowca, który podjąłby się pracy z takim psem (niestety krążyła wśród szkoleniowców błędna teoria, że ras pierwotnych się nie szkoli i trzeba zaakceptować ich trudne zachowanie).
Jako nastolatka, zaczęłam się głębiej interesować psami, ich problemami i szkoleniem. Dotarcie do informacji, obserwacja innych psów oraz trenerów pozwoliła mi dostrzec, jakie błędy popełniliśmy podczas wychowania naszego szpica i jakich nie chcę popełnić przy kolejnym psie. W 2006 roku doczekałam się swoich pierwszych sportowych psów-beaucerona Beida i border collie Szafira. Dzięki temu, że są tak różne zarówno pod względem gabarytów jak i charakteru mogłam się sporo od nich nauczyć! SĄ moimi cudownymi nauczycielami znoszącymi z pokorom moje błędy i pozwalającymi się wciąż rozwijać i pogłębiać wiedzę. Gdyby nie doświadczenie zdobyte dzięki nim, nie było by dziś ze mną kolejnego border collie-Whipa, którego poznacie Państwo w Dog Academy:)

W swojej pracy z psami lubię…

różnorodność charakterów! Uwielbiam poznawać nowe psy, obserwować ich reakcje na nowe sytuacje, rzeczy, ludzi czy inne psy. A przede wszystkim bardzo lubię ich zaangażowanie w pracę i olbrzymią chęć zadowolenia człowieka.

Moja ulubiona rasa…

Patrząc na to, że mieszkają ze mną 3 bordery i beauceron  to odpowiedź powinna być prosta i sama się nasuwać;) ale niestety tak łatwo nie jest i mam kilka ras, które cenie ze względu na charakter jak i wygląd fizyczny:)

Moje osiągnięcia z Szafirem:

III miejsce starters dog w Dog Chow Disc Cup w 2008 roku

II miejsce w agility „0” large w kwalifikacjach do MŚA i MŚAOB w 2011 roku

I miejsce w agility „0” large w kwalifikacjach do MŚA i MŚAOB w 2011 roku

I miejsce w agility jumping „0” large w kwalifikacjach do MŚA i MŚAOB w 2011 roku

II miejsce w agility jumping „0” large w kwalifikacjach do MŚA i MŚAOB w 2011 roku

III miejsce w agility jumping „0” large w kwalifikacjach do MŚA i MŚAOB w 2011 roku

Moje osiągnięcia z Whipem:

Zawody obedience kl.0 ocena doskonała

Zawody obedience kl.1 ocena doskonała lokata IX/XIV Więckowice 2013 rok

W chwili obecnej startujemy w kl.2