Pierwszy raz Katarzyny Nowakowskiej – “Skandal”

Nie bez powodu mówi się, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Rodzina bywa ostoją bezpieczeństwa, ale często jest źródłem naszych kompleksów, trudności i lęków. Główna bohaterka książki Katarzyny Nowakowskiej pt. “Skandal” wie o tym doskonale (https://www.taniaksiazka.pl/skandal-katarzyna-nowakowska-p-1363979.html). Siostra i ojciec zamiast wsparcia, gwarantują dziewczynie upokorzenia, a zamiast poczucia własnej wartości, budują w niej przekonanie, że jest niewiele warta.

Czy ktoś widział Julię?

Julia pracuje w firmie swojego ojca wraz z siostrą Igą. Kobiece postacie wykreowane są na zasadzie przeciwieństwa. Młodsza siostra, Julia, jest osobą zakompleksioną, niepewną swojej wartości ani jako pracownik, ani jako kobieta. Nie za bardzo chce zmieniać ten stan rzeczy, sprawia wrażenie, że jest pogodzona z losem. Zamiast odważnej bizneswoman, dziewczyna przypomina raczej duże dziecko, które zadziwia naiwnością i infantylizmem. Zupełnie inną osobą jest Iga. Starsza siostra również zadziwia, ale profesjonalizmem, z jakim wykonuje swoje obowiązki. Jest zasadnicza, chłodna, świetnie zorganizowana. I piękna. Zdaniem Julii, jest chodzącym ideałem. Dziewczyny mają niepisaną zasadę, że nie wymieniają się klientami ani nie wchodzą sobie w drogę zarówno w pracy, jak i w życiu. Ale los chce inaczej. I stawia na drodze Julii klienta Igi.

Julia w Ameryce

Gburowaty Anglik nie robi dobrego wrażenia na dziewczynie. Jest małomówny, a z jego twarzy nie można wyczytać żadnych emocji. Ale w głowie tego na pozór skamieniałego człowieka rodzi się pewien plan. Na jego prośbę szef firmy wysyła Julię do Nowego Jorku w celach zawodowych, oczywiście w towarzystwie tajemniczego arystokraty z Anglii. Pobyt w Ameryce ma trwać trzy miesiące. Perspektywa spędzenia czasu z nielubianym klientem nie napawa dziewczyny optymizmem, ale przecież to tylko praca. Na miejscu jednak okazuje się, że relacje, z czysto zawodowych, zaczynają orbitować w zupełnie inną stronę. Rośnie napięcie, znikają bariery, bohaterowie są coraz bliżej siebie. Tak blisko, że bliżej już nie można. Para ląduje w łóżku. I to nie raz. Tam już żadnych granic nie ma. Czy ta relacja zakończy się tytułowym skandalem?

Pierwszy raz

Książka Katarzyny Nowakowskiej przez samą autorkę nazwana jest “najlepszą”. Dotychczasowe powieści pisarka wydawała pod pseudonimem K.N. Haner, ale tę zdecydowała się opublikować już pod własnym nazwiskiem. I słusznie, bo sukces swojej powieści może świętować oficjalnie. Książkę czyta się płynnie. Język jest dopasowany do opisywanych realiów, a w scenach erotycznych jest odważny, ale nie wulgarny. Książka rozpala zmysły, pobudza wyobraźnię. Jest zręcznym połączeniem romansu i powieści obyczajowej, w której rozsmakować może się i wielbicielka harlequinów, i miłośnik powieści awanturniczej. W końcu wszystkich nas przyciąga… skandal.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com